Gazeteler Haber Başlıkları Ekonomi Siyaset Magazin Teknoloji

Apple’ın analistine göre, iPhone 8 ‘süperdöngü’ gerçekleşmeyecek

Apple’ın analisti Neil Cybart, Perşembe günü UBS analisti Steve Milunovich ile yaptığı bir tartışmada, iPhone’un yerini değiştirmesini isteyen birçok Wall Street analistinin iPhone 8’in olmayacağını öngördüğünü açıkladı.

Cybart eski bir Wall Street analisti ve şu anda sadece Apple’a odaklanıyor ve Apple tarafından hazırlanan Above Avalon web sitesini kurdu.

Cowen analistleri, Ekim ayında “süperkrem” olarak adlandırılan bu olayın arkasında “etkileyici olarak eskiyen kurulu bir toz fıçı” konusu yer aldı. Geçen hafta Bernstein, iPhone 8 döngüsüne giren kurulu tabanın, güçlü iPhone 6 döngüsüne girmekten% 80 daha büyük olacağını tahmin etti.

Cybart, Apple’ın kurulu kullanıcı tabanındaki büyümeyi onaylarken, bu insanların büyük çoğunluğunun bir iPhone 8 için hazır olacağını düşünmüyor.

Bir model için büyük bir yükseltme yapmak yerine, kullanıcıların sonraki modellerde olduğu gibi daha uzun bir süre boyunca ihtiyaç duyacakları şekilde yükseltmesini bekliyor.

Business Insider tarafından UBS notunda yapılan tartışmanın bir örneğine göre, Cybart’ın Milunoich’den iPhone 8 süperkümesinden bahsettiği sırada Cybart’ın söylediği şeyler var:

“… Farklı görünen yeni bir iPhone ile ikna edileceklerini sanmıyorum … Mevcut iPhone’larından bıktıklarında yararlanabileceğini düşündüklerinde bir iPhone satın alacaklar. Bu durumda [Apple üç yeni iPhone modeliyle çıkarsa], premium iPhone’un, herkesin “Bu yeni iPhone’u istiyoruz” dediği bir yükseltme dalgası başlatacağını söyleyemeyiz … İnsanlara iPhone 7 Plus’ı gösterdiğimde bunu görüyorum … ‘Onu istiyorum, ancak iPhone 6’m sorun değil’ diyorlar. Apple’ın kullanıcı tabanına getirdiği yeni insanlara baktığınızda, F15-16 gerçekten büyük yıllardı … Bu insanların büyük çoğunluğu bir iPhone 8 satın almaya hazır olmayabilir. Belki onlar hazır Bundan sonra telefonu satın alalım … İşte bu noktada, bir model için yalnızca bir büyük büyüme üzerinde yoğunlaşmak yerine, bir modelin kullanıcı tabanının belli bir kesimi arasında popüler olabileceği iniş çıkışlar göreceğiz Ve belirli bir çeyrekte güzel bir büyümeye yol açtı “dedi.

Aralık ayı itibarıyla, Apple’ın sızdıran imalat belgeleri, 2017 yılında “iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri” nde üç iPhone başlatacaklarını ve dahili olarak “Ferrari” kod adıyla yeniden tasarlanan üst düzey bir model olduğunu söylentilerinin doğruluğunu ortaya çıkardı.

Apple’ın üç model çıkardığı gerçeği, talebi daha sert gösterecek ve Cybart ayrıca şunları söyledi: “Şimdi, yükseltme çevriminin ne olacağını düşündüğünüzü ve bu üç model arasındaki karışımın ne olacağını tahmin etmeniz gerekecek. IPhone dünyasında çok karmaşık bir yapıya sahip olacak.Bunun bir sonucu ileride büyüme açısından bir miktar topallık görebiliyoruz “dedi.